Chciałbyś wynająć auto na lotnisku? Poznaj szczegóły tego procesu!

Data dodania: 06.12.2017


Planujesz podróż do obcego kraju? Może się okazać, że dużo efektywniejszym środkiem transportu będzie wynajęcie auta. To również wygodniejsza opcja niż korzystanie z transportu miejskiego – zwłaszcza gdy podróżujesz z dużym bagażem i masz dość dużo spotkać zlokalizowanych w centrum miasta – czy wyobrażasz sobie jazdę tramwajem w takiej sytuacji? Warto odwiedzić miejsce, takie jak wypożyczalnia samochodów – także w kraju, do którego dopiero przylecieliśmy!

Także lotniska w Polsce mają udostępnione wypożyczalnie aut, z których może skorzystać osoba, która dopiero co wysiadła z samolotu, są to:

lotnisko Okęcie w Warszawie,

lotnisko Ławica w Poznaniu,

lotnisko Strachowice we Wrocławiu,

lotnisko Jasionka w Rzeszowie,

lotnisko Balice w Krakowie.

Wynajem samochodów z lotniska

Wypożyczalnia samochodów zazwyczaj jest dobrze wyposażona i dysponuje kilkudziesięcioma modelami nowych i bezpiecznych samochodów – są zarówno auta osobowe, jak i pojazdy dostawcze i minivany. Czy proces wynajmu auta zabiera dużo czasu? Niekoniecznie – przebiega on zazwyczaj bardzo sprawnie, gdyż rezerwacji i płatności za wynajem auta możesz dokonać online, co pozwala także zredukować koszty.

Wybierz wypożyczalnie, której samochody nie posiadają limitu kilometrów, co stanowi duże udogodnienie, ponieważ w wielu wypożyczalniach występuje ograniczenie tego rodzaju. Zanim więc zdecydujesz się skorzystać z usług konkretnej wypożyczalni, warto zwrócić uwagę na tę kwestię, ponieważ może ona stanowić źródło dodatkowych kosztów.

Fado

Ważne jest także, aby postawić na wypożyczalnię samochodów, która daje możliwość szybkiego oddania kluczy za pomocą wygodnej i praktycznej skrzynki służącej zwrotowi, która została umiejscowiona na lotnisku. Dzięki temu rozwiązaniu możesz oszczędzić czas i docenić wyjątkową wygodę, ponieważ nie ma już potrzeby udawać się bezpośrednio do wypożyczalni.

Na co zwrócić uwagę?

Zdarza się, że wypożyczalnia aut może naliczyć dodatkową opłatę związaną na przykład z opóźnieniem Twojego lotu. To wydarzenie nie jest zależne od Twojej woli, dlatego warto sprawdzić czy Twoja wypożyczalnia rozstrzyga tego typu sprawy na korzyść wypożyczającego i nie przewiduje konsekwencji finansowych wynikających z opóźnienia. Musimy ostrzec Cię również przed sytuacja, w której otrzymujesz na miejscu inny model auta, niż ten, na który zdecydowałeś się wynająć i podałeś go w formularzu. Może to wydawać się błahy problem, ale dla wielu osób stanowi to ważną kwestię, aby wypożyczenie auta odbyło się zgodnie z ich życzeniami. Bądź jednak wyrozumiały i miej na uwadze to, że wypożyczalnia samochodów nie zawsze jest w stanie zapewnić dostępność danego modelu auta w odpowiadającym Ci terminie.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin