Dodatkowe opłaty przy wynajmie auta – podpowiadamy jak się przed nimi ustrzec!

Data dodania: 15.11.2017


Niemal każda wypożyczalnia samochodów oferuje tak szerokie spektrum wynajmu aut, że żal nie skorzystać. Nie ma większego znaczenia, czy wynajmujesz samochód w celach biznesowych, na wakacyjną wycieczkę lub jest to związane z awarią Twojego auta prywatnego – warto znać zasady podpisywanej przy tej okazji umowy o wynajmie, która dokładnie określa Twoje prawa i obowiązki związane z wynajmem. W związku z tym, możemy narazić się na nieprzewidziane dodatkowe opłaty, które mogą nas niemiło zaskoczyć po oddaniu auta do wypożyczalni. Przeczytaj artykuł i dowiedz się za co wypożyczalnia samochodów może naliczyć Ci dodatkową opłatę!

Wynajem samochodów Szczecin

Inne miejsce i inna pora? To kosztuje!

Schemat wynajmu auta jest prosty – rezerwujesz model, który jest dla Ciebie najlepszy, wybierasz datę i godzinę, w jakiej chciałbyś go odebrać, a następnie przyjeżdżasz i dopinasz kwestie związane z wynajem. Nie po drodze Ci do siedzimy firmy, która najczęściej jest na obrzeżach miasta? Nie ma problemu – możesz odebrać auto z dowolnej lokalizacji, jednak musisz liczyć się z dodatkową opłatą za tę wygodę.

Limity, limity – wszędzie limity!

Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu w mieście takim jak Szczecin, możesz wybrać opcję oferty bez ograniczonego limitu kilometrów. Wiedz jednak, że auta z określonymi limitami kilometrów pokonywanych na dobę są sporo tańsze – właśnie dlatego jest to bardzo popularny wybór wśród wynajmujących. Bardzo często jest to jedynie złudzenie oszczędności, ponieważ jeśli zdarzy Ci się przekroczenie limitu, musisz liczyć się z opłatami dodatkowymi.

Gadżety dla wygodniejszej jazdy? Proszę bardzo!

Jeśli wynajmujesz auto – de facto jest to sam pojazd, nieposiadający dodatkowego wyposażenia. Czym zatem jest wyposażenie dodatkowe? Często tym mianem określane są gadżety, których zadaniem jest podniesienie komfortu jazdy, takie jak nawigacja GPS, foteliki dla dzieci, a nawet kamery samochodowe, które dają nam poczucie większego bezpieczeństwa. Musisz wiedzieć, że nie każda wypożyczalnia samochodów ma w swojej ofercie tego typu wyposażenie.

Bak został opróżniony, a auto jest brudne? Niedobrze – dla Ciebie.

Praktycznie każda wypożyczalnia samochodów w takim mieście, jak Szczecin będzie chciała, że zwrócisz wynajęty pojazd w takim samym stanie, w jakim go otrzymałeś. Jeśli auto, które oddajesz jest brudne lub ma pusty bak – nie spodziewaj się, że właściciel tego nie zauważy. Koszt umycia auta oraz jego tankowania z pewnością spadnie na Ciebie lub zostanie pokryty z Twojej kaucji.

Kolizja, stłuczka lub mandat

Jeśli podróżujesz autem, które zaoferowała Ci wypożyczalnia samochodów – zwróć szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Jeśli spowodujesz kolizję z Twojej winy – musisz pokryć koszty naprawy auta, o ile ubezpieczenie nie przewiduje inaczej. Warto więc zachować szczególną czujność i zwrócić auto w jednym kawałku.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin