Jak wybrać samochód dla firmy?

Data dodania: 13.02.2017


Samochód służy nie tylko jako codzienny środek transportu dla osób prywatnych, ale jest też nieodzownym pomocnikiem w prowadzeniu działalności gospodarczej. Służbowy pojazd jest równie przydatny w przedsiębiorstwach typowo przewozowych lub kurierskich, ale nie brakuje też chętnych na wynajem samochodów, które pełnią raczej rolę reprezentacyjną. Jak wybrać samochód dla firmy?

Forma finansowania

Pierwszą decyzją przed jaką stanie właściciel firmy będzie sposób finansowania samochodów służbowych. Ogromne znaczenie ma w tym przypadku budżet, a mało które przedsiębiorstwo może sobie pozwolić na zakup floty samochodowej. Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularną formą finansowania firmowych pojazdów był leasing, ale obecnie, jak wskazuje wypożyczalnia samochodów Fado Auto przedsiębiorcy coraz częściej wybierają wynajem długoterminowy. W ramach takiej usługi wypożyczalnia zajmuje się administrowaniem parkiem pojazdów, koszty są stałe i ustalone w umowie, a firma ma do wyboru szeroki wachlarz nowoczesnych, doskonale wyposażonych aut osobowych i dostawczych.

Odpowiednie auto do firmy

Jeśli firma określi już sposób, w jaki zdobędzie auta przychodzi czas na znalezienie odpowiedniego modelu. Właściciel przedsiębiorstwa przede wszystkim kierować się tym, w jaki sposób ma być użytkowane auto. Ważne jest też wyposażenie techniczne, które może wpływać na komfort jazdy samochodem oraz między innymi silnik, tak żeby eksploatacja auta nie pochłonęła ogromnych zasobów finansowych.

Przestronny samochód dla kuriera

W przypadku firm kurierskich priorytetem przy wyborze samochodu powinna być przestrzeń bagażowa. Im więcej miejsca, tym bardziej ekonomicznie można zaplanować rozwożenie przesyłek. Klient wynajmujący samochód z wypożyczalni takiej jak Fado Auto powinien też sprawdzić czy system otwierania drzwi do przestrzeni bagażowej jest praktyczny i łatwy w obsłudze. Bardzo ważna jest też jednostka napędowa – na dłuższe dystanse lepiej wybierać auta dostawcze z silnikiem diesla, przydatną funkcją jest też tempomat.

Luksusowy samochód dla przedstawiciela firmy

Zupełnie inne wymagania wobec wynajmowanego samochodu będzie miał właściciel firmy, który szuka auta dla przedstawicieli, którzy mają kontakt z klientami. W tym przypadku najlepiej szukać pojazdów klasy premium, które będą pozytywnie wpływać na wizerunek firmy. Jeśli przedstawiciel firmy będzie musiał dużo podróżować dobrze, żeby w samochodzie nie zabrakło komfortowego wyposażenia – klimatyzacja, tempomat czy radio z funkcją Bluetooth to absolutne podstawy.


Pełna oferta wypożyczalni samochodów na: fadoauto.pl