Podróż z czworonogiem

Data dodania: 19.09.2017


Podróż z czworonożnym pupilem nie należy do najprostszych. Musimy posiadać odpowiednie dokumenty oraz sprzęt, który zapewni nam, zwierzęciu oraz innym uczestnikom podróży komfort jazdy. Warto znać kilka przydatnych wskazówek, które podpowiedzą nam, jak odpowiedzialnie, a zarazem wygodnie można zorganizować podróż z czworonogiem.

Jeśli chodzi o środki bezpieczeństwa, musimy zapoznać się z zasadami przewozu zwierząt obowiązującymi w krajach, które mamy zamiar odwiedzić. Przykładowo, przekraczając granicę niemiecką, pies oprócz zaświadczenia o odbytych szczepieniach przeciwko wściekliźnie i paszportu, musi posiadać chip. Musimy również zadbać, aby zwierzę nie stanowiło zagrożenia ani dla siebie, ani dla pasażerów. W związku z tym najlepiej przewozić czworonoga w transporterze albo
z zapięciu specjalnych szelek. Jeśli przewozimy psa w bagażniku musimy założyć siatkę zabezpieczającą na tylnym siedzeniu. Spełniając wszystkie wymagane warunki bezpieczeństwa, policja nie ma prawa wypisać nam mandatu.

Bardzo ważne jest zapewnienie zwierzęciu komfortowych warunków jazdy. Musimy zadbać o to, aby zwierze miało dostęp do wody, w tym celu należy spakować miskę i butelkę z wodą. Jeśli podróżujemy za dnia, powinniśmy zaplanować około trzy postoje w odstępie około dwóch godzin. Podczas przerwy w podróży pies będzie mógł się wybiegać, załatwić potrzeby fizjologicznie, a także w spokoju napić się wody. Odradzamy karmienie psa w drodze, ponieważ nigdy nie wiemy jak zareaguje żołądek naszego pupila w niecodziennych warunkach. Oczywiście przez wyprawą należy czworonoga nakarmić w porze porannej lub dzień wcześniej, jeśli piesek jest do tego przyzwyczajony. Jeśli nasz pies źle znosi podróże i ma objawy choroby lokomocyjnej koniecznie należy skonsultować się z weterynarzem. Lekarz doradzi nam, jakie leki powinniśmy podać psu w trakcie podróży.

W miarę możliwości powyższe środki bezpieczeństwa należy stosować również
w innych środkach transportu takich jak autokary, pociągi i samoloty. Nie da się ukryć, że najbardziej komfortową i przede wszystkim bezstresową formą podróżowania dla każdego czworonoga jest jazda autem. Jeśli nie posiadamy własnego pojazdu możemy skorzystać z usług firmy wynajmującej auta. Każda wypożyczalni samochodów osobowych Szczecin dysponuje modelami przeznaczonymi do dłuższych podróży, możemy mieć również pewność, że w takim aucie będziemy mogli zamontować sprzęt potrzebny do przewozu czworonoga. Tego typu usługi oraz doradztwo świadczy m.in. firma fadoauto.pl.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Fado