Wynajem auta – długo czy krótkoterminowy? Wybierz sam!

Data dodania: 26.01.2018


Jeżeli planujesz wkrótce zakup nowego samochodu, z pewnością zdajesz sobie sprawę z kosztowności tej transakcji – zwłaszcza w sytuacji, kiedy jest ci potrzebny większy i bardziej pojemny model. Kiedy nie dysponujesz odpowiednią ilości gotówki na ten cel, a pojazd jest ci niezbędny do wykonywania pracy i utrzymania swojej firmy – wynajem długoterminowy będzie dla ciebie idealnym wyborem. Sprawdź, na czym dokładnie polega procedura takiego wynajmu, a następnie odwiedź takie miejsce, jak wypożyczalnia samochodów.

Mimo tego, że usługi polegające na wynajmie samochodów dostępne są na naszym rynku już od wielu lat, ten obszar rynku wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. Nowe firmy wynajmujące auta rosną jak grzyby po deszczu, a ich oferta wciąż się poszerza i kusi atrakcyjnymi promocjami. Najpopularniejszy jest oczywiście wynajem tradycyjny – krótkoterminowy, kiedy możesz wynająć auto na kilka dni lub na kilka godzin. Firmy coraz częściej decydują się skorzystać z wynajmu długoterminowego, który może odrobinę przypominać leasing, jednak z tą różnicą, że użytkownik pojazdu nie musi interesować się praktycznie żadnymi kwestiami serwisowymi.

Fado

Warto wiedzieć, że wynajem długoterminowy jest skierowany przede wszystkim do lokalnych biznesmenów, a także małych przedsiębiorców. Mogą z niego skorzystać również osoby prywatne, które z jakichś względów nie chcą zdecydować się na zakup nowego auta. Możesz dowolnie wybrać okres korzystania z pojazdu i dostosować go do swoich potrzeb. Zazwyczaj wynosi on więcej niż 12 miesięcy, może jednak być krótszy lub dłuższy, jeżeli wymagają tego twoje biznesowe plany.

dentysta Kołobrzeg

Jakie są główne zalety wynajmu długoterminowego? To przede wszystkim możliwość swobodnego i nieograniczonego korzystania z pojazdu dzięki wpłacaniu opłaty miesięcznej. Niestety wysokość tej kwoty nie jest mała, ale zależnie od marki i modelu nieznacznie różni się. Warto jednak przeanalizować korzyści, jakie może naszej firmie przynieść wynajem długoterminowy. Wypożyczalnia samochodów posiada pojazdy ubezpieczone, którym zapewniono kompleksową obsługę serwisową. Samochodem będą zajmować się fachowcy podczas całego czasu trwania twojej umowy. Niektóre z miejsc, jak wypożyczalnia aut oferują po okresie najmu wykupienie użytkowanego auta po atrakcyjnej cenie – jego koszt jest wtedy sporo niższy niż w salonie. Dzięki stałej wysokości kwoty najmu możemy dobrze zaplanować wydatki. Mamy także możliwość zmiany modelu na inny bez konieczności dodatkowych dopłat. Wypożyczalnia samochodów w mieście takim jak Szczecin, może zaoferować ci naprawdę wiele wygodnych i praktycznych modeli, które będą nieocenioną pomocą dla ciebie i twoich pracowników.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin