Wypożyczalnia samochodów – poznaj szczegóły wynajmu auta z tego miejsca!

Data dodania: 15.05.2018


Wybierasz się na wakacyjny wyjazd? Jeżeli zarezerwowałeś już lot na słoneczną wyspę oraz wygodny hotel w komfortowej lokalizacji, czas zastanowić się nad dogodnym środkiem transportu. Pamiętaj, że korzystanie z taksówek może być dla ciebie bardzo kosztowne, a z kolei podróżowanie komunikacją miejską będzie na pewno nie do końca szybkie i wygodne. Wypożyczalnia samochodów to miejsce, które może przyjść ci z pomocą. Znajdziesz tam wiele różnych modeli aut, które będą kilkuletnie, sprawdzone pod kątem technicznym i w pełni sprawne. Warto przed wynajęciem samochodu poznać szczegóły tej transakcji, aby nie zaskoczyć się później niemiło dodatkowymi kosztami.

Pierwsza rada brzmi następująco – zawsze przez podpisaniem umowy sprawdź dokładne miejsce odbioru i oddania samochodu, który wynajmujesz. Bardzo często jest tak, że wypożyczalnia samochodów ma kilka oddziałów, zlokalizowanych w różnych częściach miasta – także na lotnisku. Jeżeli chciałbyś na przykład wypożyczyć auto w jednym punkcie a oddać w innym – może zostać doliczona do twojego rachunku dodatkowa opłata. Sprawdź także jaka jest godzina odbioru samochodu oraz jego zwrotu – nie jest to często kwestia elastyczna, ponieważ na auto może czekać kolejny klient. Jeżeli nie pojawisz się na czas, niektóre wypożyczalnie mogą anulować twoją rezerwację, a nawet wypożyczyć auto innej osobie. Warto jest dobrze poznać warunki wynajmu – najlepiej zrobić to na stronie wypożyczalni. Kiedy coś jest dla ciebie niejasne lub nie rozumiesz jakiejś kwestii, warto jest dopytać pracownika wypożyczalni. Miej przy sobie telefon do wypożyczalni, aby poinformować o spóźnieniu lub innych problemach.

wypożyczalnia samochodów szczecin 

Przy odbiorze auta pamiętaj o tym, aby sprawdzić czy masz ze sobą wszystkie niezbędne do jazdy dokumenty. Konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy, dokumentu tożsamości oraz umowy najmu. Jeżeli nie posiadasz karty kredytowej, często może być tak, że nie uda ci się wypożyczyć auta. Karta kredytowa jest dla takiego miejsca, jak wypożyczalnia samochodów niezbędna do zablokowania na niej określonej kwoty kaucji. Podczas oddania samochodu pracownik wypożyczalni z pewnością dokona przeglądu jego stanu i zapisze w specjalnym raporcie wszelkie uszkodzenia, zadrapania i inne. Jeżeli stan auta nie będzie zgodny ze stanem przed wypożyczeniem, musisz liczyć się z tym, że będziesz pokrywał koszt naprawy z własnej kieszeni. Wynajęcie samochodu nie wydaje się być skomplikowane, ale warto jest wgryźć się w temat, aby być gotowym na różne możliwości.