WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WAŻNE PUNKTY PRZY REZERWACJI

Data dodania: 06.12.2017


Czy wypożyczałeś już kiedyś samochód w miejscu takim, jak wypożyczalnia Istotne są różnego rodzaju wymagania ubezpieczeniowe oraz ukryte opłaty czasami może być Ci trudno przewidzieć tego, czy aby na pewno nie przegapiłeś ważnych szczegółów w trakcie rezerwacji pojazdu. Zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, które warto zapamiętać podczas rezerwacji.

Najem z różnych lokalizacji może mieć wpływ na cenę.

Pierwsza kwestia wiąże się z kosztami – każda z wypożyczalni ma swój indywidualny cennik. Dodatkowe opłaty mogą obowiązywać zależnie od lokalizacji. Wypożyczalnie aut może pobrać opłatę za odbiór pojazdu z lotniska, które jest dość popularną lokalizacją, w której wiele osób chciałoby odebrać samochód. To niestety jest związane z dłuższym czasem oczekiwania – kolejka chętnych wydaje się nie mieć końca.

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Jeśli chcesz zaoszczędzić możesz zdecydować się na krótką podróż z lotniska do centrum miasta – tam zlokalizowane wypożyczalnie samochodów z pewnością mają korzystniejsze ceny, a dodatkowo unikniesz długiego stania w kolejce i możesz ten czas przeznaczyć na dużo przyjemniejsze rzeczy.

Nawet jeśli na początku wydawało Ci się, że opłat dodatkowych wcale nie ma aż tak dużo, istnieje wiele kosztów, które mogą naprawdę podnieść rachunek za wypożyczenie samochodu. Potrzebujesz przykładu? Proszę bardzo – jeśli jesteś kierowca który nie ukończył określonego wieku, być może będziesz musiał/a codziennie płacić tzw. dodatek dla nieletnich. Pamiętaj, że w takich miejscach jak wypożyczalnia aut obowiązują minimalne i maksymalne wymogi wieku kierowców, ale różnią się one w zależności miejsca wynajęcia auta.

Przed oddaniem pojazdu do wypożyczalni upewnij się, że masz pełen bak paliwa. W przypadku, gdy po powrocie do lokalizacji, w której zwrócisz samochód nie zostanie w pełni zapełniony zbiornik, firmy wypożyczające samochody mogą narzucić Ci dodatkowe opłaty. Wiele wypożyczalni daje możliwość płacenia za paliwo z góry, ale niestety jest to zdecydowanie droższa opcja. Jeśli chcesz uniknąć płacenia dodatkowej opłaty, warto jest poświęcić chwilę na to, aby samodzielnie zatankować wypożyczone auto.

Upewnij się, że wypożyczony samochód jest właściwie ubezpieczony

Wybierasz się w podróż? Dobrą decyzją będzie odpowiednie ubezpieczenie. Przed wyruszeniem w trasę sprawdź koniecznie, czy posiadasz szczegóły polisy i nie kupujesz zbędnego dodatkowego ubezpieczenia. Wypożyczalnie samochodów często będą próbowały sprzedać Ci swój pakiet ubezpieczeniowy, który może okazać się zupełnie zbędny, jeśli posiadasz ważną polisę ubezpieczeniową, która uwzględnia ewentualne szkody wyrządzone w trakcie wynajmu auta.

Fado